Ben Kimim?


Commodore 64 ile başlayan teknoloji merakım hala aynı heyecanla devam ediyor.

Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Hayatın yorucu temposuna ara verip biraz soluk almamı sağlıyor. İyi geliyor. Kategori fanatikliğim yok. Fotoğraflarımda genelde estetik, grafik değerlere daha çok önem veriyorum. Paylaşmaya değer bulduğum fotoğraflarımı da buna göre seçiyorum. Çekim anında olduğu kadar çekim sonrası fotoğraf işlemleri ile uğraşmaktan da aynı derecede keyif alıyorum. Sıradan konuları farklı bakış açıları ile göstermeyi, sadeliği, minimalist yaklaşımları, teknik detaylarla uğraşmayı seviyorum. Özelliklede karmaşık görünüp aslında basit temellere dayanan işleri seviyorum.

Yazılım sektöründe çalışan birisi olarak kafamda uçuşan “loop” lardan beni çıkarıp zihinsel yorgunluğumu atmamdaki en büyük kazançtır fotoğraf çekmek. Fotograf aynı zamanda hayatın ayrıntılarını görebilme yeteneğini geliştirir ki bence en önemlisi de budur. Zihnimde oluşturmak istediğim görüntüyü vizörden gördüğümle çakıştırıp deklanşöre bastığımda; bir de sonuçlar hoşuma giderse benden mutlusu yok.

Bir Google ve Android sever olduğumu da buraya not düşmekte fayda var. Bunda Google'ın minimalist ruhunun etkisi büyük olsa gerek.

Amatör ruhu kaybetmemek dileği ile…

Özgür Tekinşen.